جستارهای مهندس مترور جعفرزاده

09038381937  تلفن ، @metror کانال تلگرام 

www.metror.ir
Menu
به نام خداوند جان و خرد

کتاب و جزوه های مترور
کتاب و جزوه های آموزشی مترور برآمد وچکیده‌ی بیش از بیست‌ سال تجربه عملی و آموزشی است که دردسترس شما ارجمندان  قرار مي‌گيرد.
http://www.metror.ir/metror-shop

اگرجستجوی شما بدون پاسخ مانده است از لینک جستجوی هوشمند ، دوباره تلاش فرمایید :
جستجوی هوشمند

یادآوری : برای کاربر شدن ( عضویت ) در تارنمای مترور، نام کاربری خود را به لاتین وارد نمایید. با سپاس
پیوند کاربری (عضویت)

کانال تلگرامی مترور :.......

کتاب و جزوه های مترور

با درود
سال نو خجسته و سرآٰٰغاز دوباره دانایی ها و شادی هایتان باد.
با درود
بی هیچ بهانه ای از این ساعت تا 9 صبح فردا (دوشنبه 20 آذرماه 96) محصول های تارنمای مترور با 25% تخفیف به خریداران ارجمند تقدیم می گردد ، پیوند(لینک) فروشگاهی مترور:
هنگام خرید اینترنتی خودبخود این دهش (تخفیف) به خرید شما اعمال خواهد شد.
یا می توانید ؛
برای آسان تر شدن خریدتان ، بهای محصول را از لینک بالا مشاهده و بهای قابل پرداخت را از پیوند زیر به حساب ما واریز و کد رهگیری را برای ما پیامک یا تلگرام بفرمایید تا فایل ها به ایمیلتان فرستاده شود:
کامیاب باشید.
آی دی تلگرامی برای فرستادن تلگرام؛
@metrorir
با سپاس
#مهندس_مترور_جعفرزاده
@metror
با درود
نشانی سامانه مديريت دانش اسناد فني و اجرايي كشور (تارنمای تازه ای از سازمان برنامه و بودجه کشور برای نظام فنی واجرایی ) :


نام نویسی (عضویت) از منوی دسترسی اعضا در این تارنما ، شدنی می باشد.


همچنین نشانی جدید نشریه ها و ضابطه های فنی ، مالی و قراردادی نظام فنی و اجرایی نیز به این قرار است:

پیروز و سربلند باشید

با درود
#سازمان_برنامه_و_بودجه
نام سازمان، پس از سال‌ها دوباره به " سازمان برنامه و بودجه " دگرش یافت و حکم رییس این سازمان امروز از سوی رییس جمهور ابلاغ گردید.این سازمان براساس مصوبه‌ی دوم مردادماه 1395 شورای عالی اداری دوباره احیا گردیده است.
http://president.ir/fa/94509

اما سازمان برنامه و بودجه در سال ۱۳۲۷ برای نخستین بار با تصویب برنامه هفت‌ساله عمرانی اول با نام سازمان برنامه پایه‌گذاری شد. نام این سازمان براساس مصوبه ۱۶ اسفند ۱۳۷۸ شورای عالی اداری و پس از ادغام دو معاونت ، به سازمان مدیریت و برنامه ریزی دگرش یافت و درتیرماه 1379 اجرایی گردید ، تا آنکه در تیرماه 1386 و این بار به نام معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی دگرش داده شد ، درآبان ماه 1393 با مصوبه مجلس دوباره با نام سازمان مدیریت و برنامه ریزی احیا گردید و دی ماه همان سال رییس آن حکم خود را از رییس جمهور دریافت نمود ، اینک و در مردادماه 1395 با مصوبه شورای عالی اداری و با حکم رییس جمهور و پس از سال‌ها دگرگونی، نام این سازمان به نام نخستین و معروف‌تر آن بازگشت و با نام " سازمان برنامه و بودجه " آغازی دوباره یافت.

تارنمای نظام فنی و اجرایی آن سازمان همچنان به پیوند زیر در دسترس کاربران می باشد.

" نظام فنی و اجرایی کشور "

با آرزوی سربلندی این مرز و بوم

پیروز باشید

@metror

با درودی دیگر ( 05)
با خوشبختی باید گفت ما هنوز تواناییم و با همکاری هم و براساس اصل پانزدهم قانون اساسی ، فارسی را پاس خواهیم داشت ، هرچند با افسوس باید گفت در نظام (‌دستگاه ) فنی و اجرایی کشور به ویژه در نام ها ، آیین نامه ها ، بخشنامه‌ها، شیوه نامه‌ها و هتا در فهرست های بهای واحد پایه که نگاه می کنیم ، واژه های بیگانه به ویژه از تازی راه یافته را کم نمی بینیم ، که گاه چنان سهمگین وار به این دستگاه تاخته اند که نه تنها از واژه های فارسی شده‌ی آنها بلکه از زبان دیگر قوم های ایرانی نیز در آنها هم دریغ گردیده است و نمونه های آن ، چنان فراوان شده که گمان می رود به زودی باید در پرونده های سازمان برنامه ، از پس تک واژه های فارسی و ایرانی گشت و نیافت .
اینک در پی پذیرش بسیار از بخش نخست تا چهارم این فهرست واژگان که بیرون از اندیشه ما بود ، ویرایش پنجم آن را با واژه‌های افزون شده ( روی هم رفته با 550 واژه پرکاربردتر ) ، هم در کاربرگ اکسل و هم در پی دی اف آماده و به شما ارجمندان پیشکش می‌نمایم تا آن را دوباره به اشتراک بگذارید ، بلکه واژه‌های فارسی و ایرانی بیش از پیش بکاربرده شوند و این زبان به ویژه دردستگاه فنی و اجرایی کشور و سازمان برنامه و بودجه کشور دوباره ریشه دوانده و جانی دوباره بگیرد.
اگر کم و کاستی و نادرستی در این واژه ها یافتید ، آن را به ما گزارش نمایید. از آنجا که این کاربرگ دست کم هر سال یکبار ویرایش و واژه های پرکاربرد تازه ای به آن افزوده خواهد شد. خواهشمند است اگر برایتان شدنی است ، تنها پیوند تارنمایی آن را به اشتراک بگذارید تا دسترسی به تازه ترین ویرایش برای همه ارجمندان آسان تر باشد.
ایران به اندیشه و تلاش همه‌ی ایرانیان پاینده است ، امید است در راه پایداری و استواری ایران از هیچ کوششی دریغ نفرمایید و خود نیز این واژه های فارسی را در اندازه توان بکار ببرید. برای گزینش این واژه ها کتاب های چندی به کاربرده شدند از آن نمونه می توان به شاهنامه فردوسی چاپ مسکو ، فرهنگ دهخدا و واژه‌یاب نگاشته‌ی آقای پرتو اشاره داشت ، واژه های فارسی برای به کاربردن در دسترس ما هستند ، اگر بخواهیم.

 

1-  EXCEl واژه های فارسی دستگاه فنی و اجرایی کشورکاربرگ اکسل 05 - با کوشش - احمدرضا جعفرزاده

 

2-  PDF  واژه های فارسی دستگاه فنی و اجرایی کشورکاربرگ پی دی اف 05 ، به کوشش احمدرضا جعفرزاده

 

در تارنمای مترور نیز از این پس تلاش خواهد شد تا جایی که شدنی است ، واژه های فارسی را در نوشتار ، جستار و ساخته های خود به کارببریم.
تا خدا چه بخواهد.

با سپاس فراوان

مترور احمدرضا جعفرزاده

(‌کارشناس متره برآورد و آیین پیمان ها )

13 اردیبهشت ماه 1395

( ویرایش  پنجم  :‌  آذرماه 1395 )

 

-----------------------   فهرست واژه ها (‌ 550  واژه پرکاربرد در دستگاه فنی و اجرایی کشور ) :   -----------------------

 

چندی قبل پرسشی در کانال تلگرام سایت مترور مطرح گردید که یکی از کاربران با ارائه یک پاسخ با دو احتمال ، برنده جایزه تعیین شده برای بهترین پاسخ گردید. ( هدیه 75000 تومانی ما کتاب تعدیل ، به روز آوری و به هنگام سازی " از محصولات سایت مترور بود). آدرس ما در تلگرام :   www.telegram.me/metror

این پرسش و پاسخ 4 احتماله‌ی مترور را می توانید در فایل ضمیمه مشاهده فرمایید.

پیوست ها
FileDescriptionFile sizeDownloads
Download this file (Porsesh-BUS-tlg-metror.pdf)پرسش و پاسخ جهت حرکت اتوبوس 140 kB561

شعار مهندس چنین بوده است :

" مهندس یا راهی می‌یابد و یا راهی می سازد "

به دید بنده بسیارب بهتراست بگوییم :


" مهندس ، برسوترین راه را ، یا می یابد ، یا می‌سازد. "

اعتبار کد تخفیف خرید محصولات سایت مترور تا پایان نمایشگاه راه و شهر سازی (‌تا پایان روز 9 آبان 94 )‌ می باشد. این کد از طریق اپ تلگرام برای اعضای گروه ربات تلگرام سایت مترور ارسال شده است.

کد تخفیف جدیدی برای اعضا در تلگرام ارسال شده که تاپایان امروز (‌19 آبان 94 ) معتبر است .

کد تخفیف  bahman94 دارای 10٪ تخفیف جهت خرید ایننرنتی محصولات سایت مترور اعلام گردیده ، که تا 23 بهمن ماه 94 معتبر خواهد بود.این کد در تلگرام سایت نیز برای اعضاء گرامی ارسال شده است.

 

عضویت در ربات تلگرام سایت مترور و دریافت کدهای تخفیف

جهت عضویت در کانال تلگرام سایت مترور بر روی عکس زیر کلیک نمایید یا کیو آرکد آن را با گوشی موبایل خود اسکن و با برنامه تلگرام اجرا نمایید.

(‌ نسخه پرتابل تحت ویندوز تلگرام نیز برای اعضا از طریق ربات تلگرام سایت ارسال شده تا بتوانند بر روی سیستم خود استفاده فرمایند )

https://www.telegram.me/metror

 

با عضویت در تلگرام سایت مترور از موارد زیر استفاده فرمایید :

 1- دریافت اخبار سایت مترور

2- جملات و فایل های آموزشی کوتاه و یا کاربردی که گهگاه برای این اعضا ارسال خواهد شد.

3- اطلاع از کد های تخفیف برای خرید محصولات و ثبت نام در دوره ها و سمینارهای آموزشی

4- آگهی های استخدام ( که گاه پیمانکاران ، کارفرمایان و مشاوران از سایت مترور درخواست نیرو می نمایند )

- پیام ها وجستارهای ارسالی از سوی ما کوتاه و تناوب ارسال آنها حداکثر یک یا دو بار در روز و حداقل یکبار در هر هفته خواهد بود.

FIDIC 2015 Conference Secretariat at MCI Middle East LLC 

لینک فرم ثبت نام در کنفرنس و استفاده از خدمات ویزا ، هتل و تورها

زمان برگزاری 15 سپتامبر 2015 - امارات شهر دوبی

آسان پرداز

براي پرداخت  صورتحساب  ، روي لوگوی به پرداخت ملت كليك نماييد :

پس از پرداخت وجه ، کدرهگیری و نام محصول‌را به شماره 09038381937 یا تلگرام زیر بفرستید :     metrorir@

ورود و برون رفت

درود بر شما

Register