جستارهای مهندس مترور جعفرزاده

09038381937  تلفن ، @metror کانال تلگرام 

www.metror.ir
Menu
به نام خداوند جان و خرد

کتاب و جزوه های مترور
کتاب و جزوه های آموزشی مترور برآمد وچکیده‌ی بیش از بیست‌ سال تجربه عملی و آموزشی است که دردسترس شما ارجمندان  قرار مي‌گيرد.
http://www.metror.ir/metror-shop

اگرجستجوی شما بدون پاسخ مانده است از لینک جستجوی هوشمند ، دوباره تلاش فرمایید :
جستجوی هوشمند

یادآوری : برای کاربر شدن ( عضویت ) در تارنمای مترور، نام کاربری خود را به لاتین وارد نمایید. با سپاس
پیوند کاربری (عضویت)

کانال تلگرامی مترور :.......

کتاب و جزوه های مترور

با درود
آیین نامه روش کار شورای فنی استان ها به شماره بخشنامه 1394215/96 تاریخ 96/06/22 دیروز 26 شهریور96 بر روی تارنمای نظام فنی و اجرایی قرار گرفته است.
فایل این بخشنامه از سوی تارنمای متروربه صورت نشانه گذاری شده و همراه پیوست های مورد نیاز و هایپرلینک شده تنظیم و به پیوست پیشکش شما ارجمندان می گردد.
جعفرزاده
27 شهریورماه 1396
پیوست ها
FileDescriptionFile sizeDownloads
Download this file (96_1394215_metror.pdf)فایل : آیین نامه روش کار شورای فنی استانروش کار شورای فنی استان1468 kB236

1- طبق بند 2-7-2 از دستورالعمل کاربرد فهرست های بهای واحدپایه 1395 ضریب بالاسری در طرح های عمرانی همچنان 1.30 می‌باشد و طبق بند 2-3 از پیوست شرح اقلام هزینه های بالاسری در فهرست های بهای واحد پایه یاد شده ، هزینه مالیات همچنان از جمله هزینه های بالاسری در برآورد و پیمان می باشد.

2- طبق ماده 281 اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم که در تاریخ 31 تیرماه 1394 در مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ 7 مردادماه 94 به تایید شورای نگهبان رسیده بود ، بجز مواردی که در متن اصلاحیه قانون آمده سایر موارد از تاریخ 95/01/01 لازم الاجرا گردیده است.

از جمله موارد حذف شده از قانون مالیات های مستقیم ، ماده 104 و تبصره های آن بود که آخرین بار در سال 1391 طی بازنگری قانون استفاده از حداکثر توان فنی مهندسی مورد بازنگری قرار گرفته بود و مالیات علی الحساب را از 5٪ به 3٪ تغییر داده بود که در این اصلاحیه به طور کل حذف گردید و از تاریخ اول فروردین 1395 لازم الاجرا شده و دیگر به صورت علی الحساب از صورت وضعیت‌ها کسر نمی گردند ، البته این به معنای حذف مالیات از پیمان های پیمانکاری نمی باشد و مالیات‌های موثر دراین پیمان‌ها براساس سایر مواد قانون مالیات های مستقیم و اصلاحیه های یاد شده همچنان باقی است و تنها علی الحساب های ماهیانه از روند اخذ مالیات خارج شده اند که به صورت قطعی براساس اسناد و مدارکی که در اداره دارایی بررسی می گردند ، اخذ خواهد شد.

3- همانگونه که در بند 2-7-2 دستورالعمل کاربرد فهرست‌های بهای واحد پایه 1395 درج شده ، ضریب بالاسری در طرح های عمرانی همچنان 1.30 می باشد و طبق بند 2-3 از پیوست شرح اقلام هزینه های بالاسری ، هزینه مالیات از جمله هزینه های بالاسری پیمان است ، و به تبع عدم تغییر اصل وجود مالیات در آنالیز ضریب بالاسری در این طرح ها ، اصل وجودی ردیف مالیات در آنالیز طرح های غیرعمرانی نیز پابرجا و غیر تغییر و در نتیجه آنالیز بالاسری همچنان به روش قبل مورد استناد می باشد.

پیوست ها
FileDescriptionFile sizeDownloads
Download this file (165-34623-Eslah_Ghanon_Maliat_66.pdf)قانون اصلاحیه قانون مالیات های مستقیماصلاحیه مصوب 31 تیرماه 1394 مجلس213 kB512

اخلاق حرفه ای در حرفه مترور

با وضعیت رو به انحطاط اخلاق در مشاغل مهم از جمله در حرفه های مهندسی در جوامع توسعه یافته و در حال توسعه ، چند سالی است که انجمن های مردم نهاد به فکر تقویت اخلاق در این حرفه ها افتاده و منشورهایی را در این ارتباط تهیه و منتشر نموده اند ، یکی از این انجمن‌های معتبر مرتبط با حرفه مترورها ، انجمن مترورهای حرفه ای آمریکا می‌باشد که منشور اخلاق حرفه ای منتشر شده توسط آن را می توانید در فرمت پی دی اف به پیوست دریافت نموده و مطالعه فرمایید. (‌ متن آن به زبان انگلیسی می باشد )

پیوست ها
FileDescriptionFile sizeDownloads
Download this file (Code-of-Ethics-ASPE.pdf)منشور اخلاق حرفه ای مترورهای حرفه اینقل از انجمن مترورهای حرفه ای آمریکا244 kB453

بخشنامه حداقل مزد سال 1395 ابلاغی وزارت کار و اموراجتماعی را می‌توانید به پیوست دانلود فرمایید.

 

 

پیوست ها
File / URLDescriptionFile sizeDownloads
Access this URL (administrator)administratorمنتشره در سايت نظام فني و اجرايي0 kB7647
Download this file (Mozd-1395-Metror-ir.pdf)بخشنامه مزد سال 1395دستمزد در پایه‌های مختلف1570 kB801

بخشنامه حداقل مزد سال 1395 ابلاغی وزارت کار و اموراجتماعی را می‌توانید به پیوست دانلود فرمایید.

 

 

آیین نامه تضمین معاملات دولتی نسخه 1394 امروز بر روی سایت نظام فنی و اجرایی کشور قرار گرفت. این نسخه موارد به روز شده ای از جمله تعیین مبلغ پیش پرداخت برای برخی از معاملات در دامنه‌ی از 15٪ تا 25٪ مبلغ اولیه پیمان را نیز شامل گردیده است و در ماده 11 این آیین نامه نیزبا اشاره به ماده 10 قانون برگزاری مناقصات ، سازمان مدیریت را ملزم به تهیه و ابلاغ نحوه تمدید مدت پیمان با لحاظ پرداخت ضمان تاخیر تعهدات مالی کارفرما نموده است.

شب یلدا را نیز به کاربران و همکاران عزیز خجسته باد می گویم.

جعفرزاده

30 آذرماه 1394

نسخه بوکمارک شده این بخشنامه از امروز ( 16 دی ماه 1394 ) به پیوست تقدیم اعضا محترم سایت مترور می گردد.

(‌ فایل بوکمارک شده را از لینک زیر دانلود فرمایید).


پیوست ها
FileDescriptionFile sizeDownloads
Download this file (H50659-T123402 -metror-ir.pdf)آیین نامه تضمین معاملات دولتیاین نسخه توسط سایت مترور بوکمارک شده است3120 kB2692

با توجه به اشکالات و کمبودهای مشاهده شده در فایل های منتشر شده در اینترنت در مورد تشخیص صلاحیت و محاسبه ظرفیت مجاز و لزوم تهیه و ارائه‌ی سایر روابط محاسباتی در آیین نامه تشخیص صلاحیت ازجمله Pt , P , Ec , Ew و ... و همچنین با عنایت به اصلاحات مداوم صورت گرفته برمفاد این آیین نامه ، سایت متروربر آن شد که بسته ای کامل و کم نقص را در این مورد تهیه و منتشر نماید ، در بخش اول از این بسته ما مواردزیر را برای شما عزیزان تهیه و ارائه نموده ایم :

بخشنامه مزد 1394 به پیوست تقدیم شما کاربران عزیز می گردد.

پیوست ها
FileDescriptionFile sizeDownloads
Download this file (Mozd-1394.pdf)بخشنامه مزد سال 1394فایل پی دی اف بوکمارک شده1793 kB1225

 مجموعه 4 جلدی پرسش و پاسخ ها در اصول حاکم بر پیمان به صورت الکترونیکی از طرف سایت مترور منتشر گردید:

جلد ( فایل )‌ اول ،  در  316  صفحه شامل کلیه پرسش و پاسخ های اعلامی معاونت نظارت راهبردی و پرسش و پاسخ های متفرقه پیمانکاران و انجمن های شرکت ها و پاسخ امور نظام فنی و سایر سازمان‌های قانونی ذیربط ،

جلد ( فایل )‌ دوم ،  در 98 صفحه  پرسش و پاسخ های مختلف در بیمه پیمان و مرتبط با سازمان تامین اجتماعی ،

جلد ( فایل )‌ سوم ،‌ در 260 صفحه  پرسش و پاسخ های قانون کار و آیین نامه های مرتبط ،

جلد ( فایل )‌ چهارم  ، در 326 صفحه  شامل کلیه پرسش و پاسخ های پیمانکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استانی

توجه 1 : با توجه به انتشار پرسش و پاسخ‌های قدیمی و چند پرسش و پاسخ جدید در سایت نظام فنی در تاریخ 18 فروردین 94 ، پرسش های جدید آن به زودی به جلد 1 اضافه و تحت عنوان بازنگری 01 کتاب فوق توسط سایت مترور منتشرخواهد شد .

 شيوه نامه حل اختلافهاي قراردادي صنعت نفت ابلاغ شد.

متن شيوه نامه حل اختلافهاي قراردادي كه از سوي بيژن زنگنه وزير نفت در تاریخ 9 شهریور 93 ابلاغ شد، به اين شرح است:

آسان پرداز

براي پرداخت  صورتحساب  ، روي لوگوی به پرداخت ملت كليك نماييد :

پس از پرداخت وجه ، کدرهگیری و نام محصول‌را به شماره 09038381937 یا تلگرام زیر بفرستید :     metrorir@

ورود و برون رفت

درود بر شما

Register